Ugrás a fő tartalomra

Csökkentett cukortartalmú kevert nugátkrémes álom

Egy ideje itthon pangott egy fél üveg Nutella, és a héten nagyon megkívántam egy nugátkrémes, mogyoródarabos sütit, amit az egyik legnépszerűbb gyorséttermi lánc kávézójában lehet kapni. Egy kis internetes kutatás után elkészítettem az én, itthoni verziómat, ami eritrittel és gyümölcscukorral készült, cukor pedig csak annyi van benne, amennyit a lekvár és a Nutella tartalmaz. Puha, laktató, de nagyon eteti magát, nehéz abbahagyni.


Hozzávalók:


  • 2 db tojás
  • 12 deka zsír
  • 4 evőkanál baracklekvár
  • max. 10 deka cukor (Én most felesben eritritet és gyümölcscukrot használtam, de a baracklekvár miatt amúgyis édes lesz egy kicsit a tészta, ezért csínyján a cukorral.)
  • 30 deka liszt
  • 3 evőkanál kakaópor (cukrozatlan)
  • 1 csomagsütőpor
  • 3 deci tej
  • rumaroma
  • kis darabos mandula


A Nutellát ráfolyattuk, és megszórtuk darabolt mandulával

Elkészítés:

Egy tálba mérjük a lisztet, kakaóport és sütőport, elkeverjük. Egy másik tálba tesszük a tojást, puha, szobahőmérsékletű zsírt, a baracklekvárt és a cukrot, robotgéppel habosabb állagúra keverjük. Szitáljuk hozzá a lisztes keveréket, keverjük el csomómentesre, közben adagoljuk hozzá a rumaromás tejet is.
Kizsírozott, lisztezett vagy sütőpapírral bérelt tepsibe (nekem 27x27 cm) öntsük a masszát, egyengessük el, hogy jusson a sarkokba is. Csorgassuk rá foltokban a Nutellát, és szórjuk meg ízlés szerint a darabos mandulával. Egy sütőtű segítségével húzzunk vízszintes és függőleges irányban csíkokat a masszában, így a Nutella jobban eloszlik a tésztában, és a mogyoróból is jut egy kevés a tészta belsejébe is.

Miután a sütőtűvel elkevertük a nugátkrémet a tésztában.

Tipp!
A mandula helyett mogyoróval vagy dióval is szórhatunk. A tésztába pedig baracklekvár helyett megpróbálhatjuk szilva, meggy vagy akár narancslekvárral is.

190 fokra előmelegített sütőbe tesszük, körülbelül 30 perc alatt megsül, de 20 perc után tűpróbával ellenőrizzük.

Tálaláskor kisebb kockákra vágjuk fel

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Német "jövevényszavak" a magyarban - Frissítve!

A német nyelv tanulása során időről-időre belefutok olyan kifejezésekbe, szavakba, amiket mi is használunk a mindennapokban. Legtöbbjüket írásban talán még sosem láttam, de szóban annál inkább használják. A mi családunkban nincsenek német felmenők, sem emigráltak, mégis sokat hallottam az alábbiakat a szüleimtől, nagyszüleimtől. Valószínűleg velem a legtöbb ki is halna, ha rajtam múlna, mert én nem igazán használom ezeket a szavakat. Most azt mutatom meg, hogy mi hogyan, minek a kifejezésére használjuk, és hogy a német nyelvben valójában mit is jelent. Persze lehetnek egyszerű véletlenek is, és az is könnyen előfordulhat, hogy nem is jövevényszavakról van szó, egyszerűen csak hasonlít a kiejtésük egymásra. Jöjjenek tehát az összecsengések és jelentéseik. "smucig"- schmutzig A smucig szót mi a fukarság kifejezésére használjuk. Németül a schmutzig szónak is ugyanez a kiejtése, viszont azt jelenti, hogy koszos, piszkos. "Na, ja" - Naja A "Na, ja&q

A villamosforgalmat jelenleg irányító fényjelző kialakulása

Sokan naponta közlekednek villamossal, de vajon felmerült-e már bennük a kérdés, hogy vajon miért is így néz ki a villamost irányító lámpa? A piros, tilosnak megfelelő miért három egymás mellett lévő fehér pötty? A narancsot helyettesítő miért egy pötty? És a szabad utat jelző, miért kettő pötty egymás alatt? Kicsit utánajártam a kérdésnek, mert nem bírtam rájönni a logikájára. Érdekes magyarázat következik! A jelenleg alkalmazott – villamosforgalmat irányító – fényjelző készülék (úgynevezett holdfényjelző) optikáinak szimbólumai a korábban évtizedeken át alkalmazott „pajzs alakú” jelző jelzéseinek analógiájára készültek. A régebbi jelzőlámpákat az 1990-es években kezdték el lecserélni, a 2000-es évek végére jutottak el a végéig. Azért hasonlít a mostani logikája a korábban használthoz, mert annak idején így tették az átállást zökkenőmentessé. Összetéveszthetetlen! Ha közvetlenül az autós forgalmat irányító piros-sárga-zöld jelzőlámpa mellé is kerül, akkor is egyértelmű, hogy

Darázs kisokos

Méhek, darazsak, csípnek, szúrnak, mézet gyűjtenek, gömbölydedek, hosszúkásak, szőrösek, csíkosak... Sokak fejében keverednek a fogalmak, sokszor a gyerekeknek sem tudjuk hirtelen megmondani, hogy éppen melyik fajtával van dolgunk. Jöjjön a saját szubjektív nézőpontomból egy kis segítség, melyik, hogyan néz ki, mit érdemes róla tudni! A legaranyosabb Mind láttunk már a virágokra lomhán rászálló dundi szőrös fekete-sárga-fehér csíkos rovart, ők a poszméhek, vagy dongók. A közhiedelemmel ellentétben neki is van fullánkja (a fullánkosdarázs-alkatúak közé tartoznak), bár ritkán használja. Ezen kívül egy gyerekkori kísérlet kapcsán (a tenyerünkbe zártuk) elmondhatom, hogy harapni is tud, ha veszélyben érzi magát. Kétségkívül a legbarátságosabb természettel rendelkezik a fullánkosok között. Közeledtét hangos zümmögés jelzi, innen a dongó kifejezés. 2014-ben egyik faja, a földi poszméh az év rovara volt. Poszméh - Forrás: Wikipédia A legfélelmetesebb A darazsak kisebb,