Ugrás a fő tartalomra

Melyik F1-es pilótának van több szurkolója?

Az elején szeretném tisztázni, hogy természetesen számszerűsíteni nem tudjuk, melyik Forma-1-es pilótának hány rajongója van a világon összesen. Azonban hozzávetőlegesen összehasonlíthatjuk a népszerűségüket a közösségi oldalukon található Like-olók/Tetszik-elők száma alapján.

Bár nem egy statisztikai elemzés, és lehetne ezt még tovább csűrni, csavarni (ki mióta részese a mezőnynek, hány vb-címe van, van-e a követők száma és ezek között kapcsolat), de legalább az kiderül az alábbi elemzésből, hogy a Facebook-ozók között melyik pilóta mennyire népszerű. Kicsit nehéz a dolgunk, mert nem mindegyiküknek van profilja, ezért a rangsor kicsit csalóka.
*Nem rendelkezik hivatalos FB-oldallal.

Azt nem gondolnám ugyanis, hogy ha például Kimi Räikönnen-nek lenne FB-oldala, és akár csak az interjúiból kiragadott, később szállóigévé váló mondatait posztolgatná, nem kerülne az élmezőnybe. De biztos vagyok benne, hogy a többszörös bajnok, Sebastian Vettel is igencsak elől szerepelne.

Így viszont magasan vezet Lewis Hamilton (több mint 3 millió likeoló!), akitől jóval le van maradva Fernando Alonso (így is 1,6 millió likeoló!), viszont ők ketten még így is magasan verik a többieket. Nico Rosberg és Jenson Button is elég sok követőt tudhat maga mögött, több mint 700 ezer emberről beszélünk. Felipe Massa, Daniel Ricciardo alkotja a következő egységet, ők meghaladják a 400.000 likeolót. Kimi Räikkönené a legnépszerűbb nem hivatalos oldal, ami viszont így is bekerült a mostani mezőny első felébe a likeolókat illetően. A százasok klubjába tartozik Grosjean, Perez, Bottas és Maldonado, de Maldonado akár állhatna előrébb is, ha lenne hivatalos FB-oldala. A többiek, Sainz, Nasr, Vettel, Ericsson, Merhi, Stevens és Kvyat közül egyikük sem éri el a 100.000 rajongói tábort, bár tény, közülük 4-nek nincs is hivatalos profilja a FB-on.

Érdekes még szerintem megnézni azt, hogy ezen összegyűjtött like-tábor mennyire aktív, vagy éppen mennyire nem. A Facebook-statisztika segít ebben, ugyanis a "Beszélnek róla" szám azt mutatja, hogy kik azok, akik nem csupán egyszer belike-olták a pilóta oldalát, hanem azóta is írogatnak, like-olgatják a posztokat.

*Nem rendelkezik hivatalos FB-oldallal.

Ebből világosan látszik, hogy Verstappen Fb-oldalán a legnagyobb aktivitás (like-olás, hozzászólás, megosztás). Button, Massa, Perez, Sainz, Räikkönen és Ericsson oldalán jóval kisebb a likeolók tevékenysége, mindenki más még az 5%-ot sem éri el. Ami nyilván adódik a túl nagy likeolói számból például Hamilton és Alonso esetében.

Öszehasonlításként terveztem néhány nagy öreget, és már nem élő F1-es ikont, de Ayrton Sennán (több mint 6 millió likeoló) kívül senkinek nincs hivatalos oldala. Amit persze nem csodálok, hiszen az ő aktív F1-es pályafutásuk alatt a Facebook-nak még nem volt létjogosultsága, vagy egyszerűen nem is létezett. Ennek ellenére Michael Schumacher, Mika Häkkinen vagy éppen Gilles Villeneuve, Alan Prost neve örökre fennmarad már, akármi történjen.

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Német "jövevényszavak" a magyarban - Frissítve!

A német nyelv tanulása során időről-időre belefutok olyan kifejezésekbe, szavakba, amiket mi is használunk a mindennapokban. Legtöbbjüket írásban talán még sosem láttam, de szóban annál inkább használják. A mi családunkban nincsenek német felmenők, sem emigráltak, mégis sokat hallottam az alábbiakat a szüleimtől, nagyszüleimtől. Valószínűleg velem a legtöbb ki is halna, ha rajtam múlna, mert én nem igazán használom ezeket a szavakat. Most azt mutatom meg, hogy mi hogyan, minek a kifejezésére használjuk, és hogy a német nyelvben valójában mit is jelent. Persze lehetnek egyszerű véletlenek is, és az is könnyen előfordulhat, hogy nem is jövevényszavakról van szó, egyszerűen csak hasonlít a kiejtésük egymásra. Jöjjenek tehát az összecsengések és jelentéseik. "smucig"- schmutzig A smucig szót mi a fukarság kifejezésére használjuk. Németül a schmutzig szónak is ugyanez a kiejtése, viszont azt jelenti, hogy koszos, piszkos. "Na, ja" - Naja A "Na, ja&q

A villamosforgalmat jelenleg irányító fényjelző kialakulása

Sokan naponta közlekednek villamossal, de vajon felmerült-e már bennük a kérdés, hogy vajon miért is így néz ki a villamost irányító lámpa? A piros, tilosnak megfelelő miért három egymás mellett lévő fehér pötty? A narancsot helyettesítő miért egy pötty? És a szabad utat jelző, miért kettő pötty egymás alatt? Kicsit utánajártam a kérdésnek, mert nem bírtam rájönni a logikájára. Érdekes magyarázat következik! A jelenleg alkalmazott – villamosforgalmat irányító – fényjelző készülék (úgynevezett holdfényjelző) optikáinak szimbólumai a korábban évtizedeken át alkalmazott „pajzs alakú” jelző jelzéseinek analógiájára készültek. A régebbi jelzőlámpákat az 1990-es években kezdték el lecserélni, a 2000-es évek végére jutottak el a végéig. Azért hasonlít a mostani logikája a korábban használthoz, mert annak idején így tették az átállást zökkenőmentessé. Összetéveszthetetlen! Ha közvetlenül az autós forgalmat irányító piros-sárga-zöld jelzőlámpa mellé is kerül, akkor is egyértelmű, hogy

Darázs kisokos

Méhek, darazsak, csípnek, szúrnak, mézet gyűjtenek, gömbölydedek, hosszúkásak, szőrösek, csíkosak... Sokak fejében keverednek a fogalmak, sokszor a gyerekeknek sem tudjuk hirtelen megmondani, hogy éppen melyik fajtával van dolgunk. Jöjjön a saját szubjektív nézőpontomból egy kis segítség, melyik, hogyan néz ki, mit érdemes róla tudni! A legaranyosabb Mind láttunk már a virágokra lomhán rászálló dundi szőrös fekete-sárga-fehér csíkos rovart, ők a poszméhek, vagy dongók. A közhiedelemmel ellentétben neki is van fullánkja (a fullánkosdarázs-alkatúak közé tartoznak), bár ritkán használja. Ezen kívül egy gyerekkori kísérlet kapcsán (a tenyerünkbe zártuk) elmondhatom, hogy harapni is tud, ha veszélyben érzi magát. Kétségkívül a legbarátságosabb természettel rendelkezik a fullánkosok között. Közeledtét hangos zümmögés jelzi, innen a dongó kifejezés. 2014-ben egyik faja, a földi poszméh az év rovara volt. Poszméh - Forrás: Wikipédia A legfélelmetesebb A darazsak kisebb,