Ugrás a fő tartalomra

Új csapásirány a legális internetes lehúzások útján

A karácsony közeledtével egyre több szuper reklám üti fel a fejét a legnépszerűbb közösségi oldalon. A sok éven át tartó marketinges tanulmányaim nyomán mélyen, legbelül fejet hajtok a kitalálók előtt, mégis elszomorít, és felháborít ez a pimaszság. Mondom is rögtön a példákat, és azt, hogyan lehet okosan hozzáállni ezekhez a reklámokhoz.

A cikk megírását az alábbi, legutóbbi hirdetés ösztönözte. Egy olyan játékautóról van szó, amely elvileg követi a fehér lapra rajzolt fekete vonalat, és ezen a nyomvonalon halad. Kíváncsiságból rákattintottam, hogy mennyibe is kerülhet egy ilyen, főleg, hogy most a Black Friday jóvoltából 82%-kal olcsóbban lehet hozzájutni! Jajj, de jó! Ez azt jelenti, hogy 70 dollár (~59,58 euró) helyett most 20-ért (~17 euró) vehetjük meg. 

A reakciók számából arra lehet következtetni, hogy még nagyon friss a hirdetés.

DE! Mivel korábban jártam már hasonlóképp, ezért rákerestem az Ebay-en, és az Amazonon is, hogy mennyibe is kerülhet máshol. Megdöbbentő volt a különbség, hiszen többféle modellből lehet választani már 9-11 euróban is megáll az ára.

Egyszerűen írjuk be a keresőbe a kívánt termék nevét - Amazon


Az Ebayen is megtalálható ugyanaz a termék


Ezelőtt egy kétszemélyes pingvines társasjátékot rendeltem negyed áron. A közösségi oldalon akciósan 20 euróért hirdették meg, nagyon megtetszett, de kicsit sokalltam az árát, ezért körbenéztem az interneten. Az Ebayen találtam is 4 euróért, amit ráadásul ingyen ki is hoztak. A termék ugyanaz volt, bontatlan csomagolásban, és még szépséghibás sem volt. 

Így működik


A "trükk", hogy egy új oldalt hoznak létre, ami sokszor a termék neve, posztolnak egy látványos, érdekes mozgóképet (gifet vagy videót), hangoztatják a hihetetlen kedvezményt, és várják a reakciókat. A tapasztalatom az, hogy ömlik az ilyen jellegű hirdetések alá a rengeteg komment, like-ok, megosztások. Mivel nem látok bele, hogy mennyien lesznek végül közülük vásárlók, mégis azt hiszem, hogy megéri a dolog. Legutóbb még egy érdekes beállításba is belefutottam. Szerettem volna megvédeni a többi vásárlót a komoly lehúzásoktól, és bekommenteltem a poszt alá, hogy egyébként, mennyivel olcsóbban lehet hozzájutni más oldalakról ugyanahhoz a termékhez. Szinte azonnal érkezett egy üzenet (azt hittem, megkérnek, hogy ne írjak ilyeneket), ami kiderült, egy sablon szöveg volt, amiben kb. megköszönték, hogy kommenteltem, hogy érdekel a termék, és adtak egy linket, ahol megvásárolhatom ezt a szuper dolgot. Bár erre is válaszoltam, hogy már rendelkezem a termékkel, ráadásul sokkal olcsóbban vettem meg máshol, erre már nem reagáltak.

Így spóroljunk


Ha megtetszett a meghirdetett termék, érdemes rákeresni a nevére az interneten, egyszerűen a Google-ban, vagy valamelyik nagyobb webáruházban (Ebay, Amazon - utóbbiról már Magyarországra is szállítanak ki). Szinte biztos, hogy olcsóbban juthatunk hozzá ugyanahhoz, akár ingyenes kiszállítással.

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Német "jövevényszavak" a magyarban - Frissítve!

A német nyelv tanulása során időről-időre belefutok olyan kifejezésekbe, szavakba, amiket mi is használunk a mindennapokban. Legtöbbjüket írásban talán még sosem láttam, de szóban annál inkább használják. A mi családunkban nincsenek német felmenők, sem emigráltak, mégis sokat hallottam az alábbiakat a szüleimtől, nagyszüleimtől. Valószínűleg velem a legtöbb ki is halna, ha rajtam múlna, mert én nem igazán használom ezeket a szavakat. Most azt mutatom meg, hogy mi hogyan, minek a kifejezésére használjuk, és hogy a német nyelvben valójában mit is jelent. Persze lehetnek egyszerű véletlenek is, és az is könnyen előfordulhat, hogy nem is jövevényszavakról van szó, egyszerűen csak hasonlít a kiejtésük egymásra. Jöjjenek tehát az összecsengések és jelentéseik. "smucig"- schmutzig A smucig szót mi a fukarság kifejezésére használjuk. Németül a schmutzig szónak is ugyanez a kiejtése, viszont azt jelenti, hogy koszos, piszkos. "Na, ja" - Naja A "Na, ja&q

A villamosforgalmat jelenleg irányító fényjelző kialakulása

Sokan naponta közlekednek villamossal, de vajon felmerült-e már bennük a kérdés, hogy vajon miért is így néz ki a villamost irányító lámpa? A piros, tilosnak megfelelő miért három egymás mellett lévő fehér pötty? A narancsot helyettesítő miért egy pötty? És a szabad utat jelző, miért kettő pötty egymás alatt? Kicsit utánajártam a kérdésnek, mert nem bírtam rájönni a logikájára. Érdekes magyarázat következik! A jelenleg alkalmazott – villamosforgalmat irányító – fényjelző készülék (úgynevezett holdfényjelző) optikáinak szimbólumai a korábban évtizedeken át alkalmazott „pajzs alakú” jelző jelzéseinek analógiájára készültek. A régebbi jelzőlámpákat az 1990-es években kezdték el lecserélni, a 2000-es évek végére jutottak el a végéig. Azért hasonlít a mostani logikája a korábban használthoz, mert annak idején így tették az átállást zökkenőmentessé. Összetéveszthetetlen! Ha közvetlenül az autós forgalmat irányító piros-sárga-zöld jelzőlámpa mellé is kerül, akkor is egyértelmű, hogy

Darázs kisokos

Méhek, darazsak, csípnek, szúrnak, mézet gyűjtenek, gömbölydedek, hosszúkásak, szőrösek, csíkosak... Sokak fejében keverednek a fogalmak, sokszor a gyerekeknek sem tudjuk hirtelen megmondani, hogy éppen melyik fajtával van dolgunk. Jöjjön a saját szubjektív nézőpontomból egy kis segítség, melyik, hogyan néz ki, mit érdemes róla tudni! A legaranyosabb Mind láttunk már a virágokra lomhán rászálló dundi szőrös fekete-sárga-fehér csíkos rovart, ők a poszméhek, vagy dongók. A közhiedelemmel ellentétben neki is van fullánkja (a fullánkosdarázs-alkatúak közé tartoznak), bár ritkán használja. Ezen kívül egy gyerekkori kísérlet kapcsán (a tenyerünkbe zártuk) elmondhatom, hogy harapni is tud, ha veszélyben érzi magát. Kétségkívül a legbarátságosabb természettel rendelkezik a fullánkosok között. Közeledtét hangos zümmögés jelzi, innen a dongó kifejezés. 2014-ben egyik faja, a földi poszméh az év rovara volt. Poszméh - Forrás: Wikipédia A legfélelmetesebb A darazsak kisebb,