Ugrás a fő tartalomra

Eurovíziós Dalfesztivál 2016 - 1. elődöntő

Pörgős műsormenet, néha tényleg vicces poénkodással levezetett műsor volt az első elődöntő. Sajnos, a dalok egy részénél azt éreztem, hogy ezt már láttam korábban, a többi dal meg annyira semmitmondó volt, hogy egyáltalán nem maradt meg bennem. Szerencse, hogy itt volt a mi fiúnk, Fehérvári Gábor Alfréd (Freddie), aki viszont hozta a tőle megszokott magas színvonalat, egyediséget.

Nem szeretném én is agyondicsérni, mert többen megtették már előttem, inkább a többi fellépőről szeretnék beszélni. Először is az egyetlen dalról, amit a Pioneer-en kívül még szeretnék meghallgatni. A cyprusi induló igazi felüdülés volt a sok addigi langyos produkció után. Kicsit rockos, de kellően dallamos, hogy megmozdítsa a porcikáimat, és táncolni legyen kedvem. Nincs olyan érzésem, hogy ezt már láttam, hallottam valahol.

Íme:


Rajta kívül még a franciául énekelő osztrák induló is elég jó volt. Tartok tőle, hogy kiválasztásánál közre játszott, hogy a franciáktól tuti kapnak 12 pontot - de ne legyen igazam -, valamint a szám és az előadó lány is a "felnőtt cukiságfaktort", végtelen bájosságot képviseli. Ettől persze ez még nem baj, de azért megnyerni nem fogja - szerintem.

Most pedig jöjjön a fekete leves. Amin szabályosan kibuktam, hogy mennyi koppintós produkciót láthattunk. Kezdve azzal a Greta Salómeval, aki Izlandot képviselte (ismét), és mintha a bőrbe öltöztetett Loreent láttam volna vonaglani egy gyenge dallal. Szerencsére nem jutott be a döntőbe.

Tette ezt a borzalmat azután, hogy 2012-ben egy sokkal jobb produkcióval állt színpadra énekes társával. Aki nem emlékezne, itt megnézheti:

Ott van még a nagy esélyesnek kikiáltott orosz versenyző is. Egyszerűen nem értem, hogy lehettek ennyire pofátlanok, hogy egy, a tavalyi svéd győzteshez hasonló karakterű énekest küldtek, akinek még a LED-fal grafikája is visszaköszön az orosz produkciójában. Persze, lehet mondani, hogy továbbfejlesztett változat - igen, az -, de akkor is. Nekem ne próbálja kiszúrni senki a szememet egy másolattal. Dühítő. És mellette a dal sem akkora robbanás:


A végére hagytam a nyilvánvalót. Svédország ugyanis jövőre tuti, hogy nem akarja megint megrendezni az Eurovíziót, köszönik szépen, nekik az idei elég lesz egy időre. Egyrészt az indulójuk lehetne a svéd Justin Bieber, másrészt a szám és az előadás is erősen középkategória alját súrolja.


És ami az első hangok után egyből beugrik,mintha ezt a dalt már hallottam volna valahol, vagy mégsem, vagy igen? A refrén előtti résznél pedig határozottan hasonlóak a hangok. Persze, csak hasonlít, de annyira, ami nálam már kiveri a biztosítékot:

Csütörtökön jön a második elődöntő, meglátjuk, hogy ott miként teljesítenek a versenyzők. A lényeg viszont, hogy Fehérvári Gábor Alfréd benn van a szombati döntőben. Innen is kívánok neki sok sikert, és sok-sok szavazatot!

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Német "jövevényszavak" a magyarban - Frissítve!

A német nyelv tanulása során időről-időre belefutok olyan kifejezésekbe, szavakba, amiket mi is használunk a mindennapokban. Legtöbbjüket írásban talán még sosem láttam, de szóban annál inkább használják. A mi családunkban nincsenek német felmenők, sem emigráltak, mégis sokat hallottam az alábbiakat a szüleimtől, nagyszüleimtől. Valószínűleg velem a legtöbb ki is halna, ha rajtam múlna, mert én nem igazán használom ezeket a szavakat. Most azt mutatom meg, hogy mi hogyan, minek a kifejezésére használjuk, és hogy a német nyelvben valójában mit is jelent. Persze lehetnek egyszerű véletlenek is, és az is könnyen előfordulhat, hogy nem is jövevényszavakról van szó, egyszerűen csak hasonlít a kiejtésük egymásra. Jöjjenek tehát az összecsengések és jelentéseik. "smucig"- schmutzig A smucig szót mi a fukarság kifejezésére használjuk. Németül a schmutzig szónak is ugyanez a kiejtése, viszont azt jelenti, hogy koszos, piszkos. "Na, ja" - Naja A "Na, ja&q

A villamosforgalmat jelenleg irányító fényjelző kialakulása

Sokan naponta közlekednek villamossal, de vajon felmerült-e már bennük a kérdés, hogy vajon miért is így néz ki a villamost irányító lámpa? A piros, tilosnak megfelelő miért három egymás mellett lévő fehér pötty? A narancsot helyettesítő miért egy pötty? És a szabad utat jelző, miért kettő pötty egymás alatt? Kicsit utánajártam a kérdésnek, mert nem bírtam rájönni a logikájára. Érdekes magyarázat következik! A jelenleg alkalmazott – villamosforgalmat irányító – fényjelző készülék (úgynevezett holdfényjelző) optikáinak szimbólumai a korábban évtizedeken át alkalmazott „pajzs alakú” jelző jelzéseinek analógiájára készültek. A régebbi jelzőlámpákat az 1990-es években kezdték el lecserélni, a 2000-es évek végére jutottak el a végéig. Azért hasonlít a mostani logikája a korábban használthoz, mert annak idején így tették az átállást zökkenőmentessé. Összetéveszthetetlen! Ha közvetlenül az autós forgalmat irányító piros-sárga-zöld jelzőlámpa mellé is kerül, akkor is egyértelmű, hogy

Darázs kisokos

Méhek, darazsak, csípnek, szúrnak, mézet gyűjtenek, gömbölydedek, hosszúkásak, szőrösek, csíkosak... Sokak fejében keverednek a fogalmak, sokszor a gyerekeknek sem tudjuk hirtelen megmondani, hogy éppen melyik fajtával van dolgunk. Jöjjön a saját szubjektív nézőpontomból egy kis segítség, melyik, hogyan néz ki, mit érdemes róla tudni! A legaranyosabb Mind láttunk már a virágokra lomhán rászálló dundi szőrös fekete-sárga-fehér csíkos rovart, ők a poszméhek, vagy dongók. A közhiedelemmel ellentétben neki is van fullánkja (a fullánkosdarázs-alkatúak közé tartoznak), bár ritkán használja. Ezen kívül egy gyerekkori kísérlet kapcsán (a tenyerünkbe zártuk) elmondhatom, hogy harapni is tud, ha veszélyben érzi magát. Kétségkívül a legbarátságosabb természettel rendelkezik a fullánkosok között. Közeledtét hangos zümmögés jelzi, innen a dongó kifejezés. 2014-ben egyik faja, a földi poszméh az év rovara volt. Poszméh - Forrás: Wikipédia A legfélelmetesebb A darazsak kisebb,