Hogyan takaríthatunk meg időt a takarítás során? A mostani írás már a lakberendezésnél kezdi letenni ehhez az alapokat. Nem mindegy ugyanis, hogy milyen anyagokat, színeket, és formákat használunk. Összeszedtem pár, gyakorlatban is működő takarítási tippet!
A porszívózás és felmosás során az a cél, hogy minél kevesebb tárgyat kerülgessünk, a por, a kosz, ne gyűlhessen össze az egyes bútorok alatt, és a falnál, a bútorok mögött. Ez utóbbi nem csak undorító, hanem egészségtelen is, főleg, ha allergiás is van a lakók között. A megoldás, a falra szerelt, úgynevezett lebegő bútorok. Ezekből már nem csak szekrények, de ágyak is vannak. Bár, hogy például az alábbi Lago ágy mennyire masszív, azt tesztelni kellene. Ha valakinek van tapasztalata, bátran írja meg akár kommentbe is!
![]() |
A lebegő ágy alatt könnyű takarítani - Forrás: Facebook @otthonlakberendezes |
Maradva az allergiánál, és a pornál, kerüljük a fekete felületeket. Bármilyen jól is néz ki, a sötét színű felületek, főleg a fekete, sokkal inkább vonzza a port, mint a világosabb felületek. Ráadásul vizuálisan is jobban látható egy fekete polcon a por, mintha egy világos nyírfapolc poros. Tapasztalatom szerint a fekete felületek fél nap alatt már látványos port szednek össze, 1 nap múlva pedig már nyoma sincs a portalanításnak. Rossz hír, hogy a portaszító spray-k sem nyújtanak segítséget. Megoldás, ha valaki mégis szeretné a feketét becsempészni a lakásába, csak függőleges felületekre tegye (ajtók, fiókok első fala).
![]() |
Fekete felületen jobban látszik a por, már 1 nap után - saját fotó |
A por minimalizálására jó ötlet lehet, ha a plafonig bútorozunk. Rengeteg tárolóhelyet is kapunk pluszban, illetve a szekrények tetején meggyűlő pornak is búcsút lehet inteni, ha a szekrény a plafonig ér.
![]() |
Ha a plafonig ér a szekrényünk, egy felülettel kevesebb, ahol portalanítani kell - saját fotó |
A tenyérnyomok okozta bosszúságról nem kell egyik háziasszonynak sem mesélni. Főleg ott, ahol gyermek van. Ezért, hacsak nincs saját takarítónőnk, érdemes kerülni a lakkozott felületű bútorokat. Tény, hogy nagyon mutatósak, de képzeljük el, hogy nem csak a bemutatóteremben, hanem egy olyan lakásba kerül, amit használnak is. Főleg, ha a lakkozott bútorok nyomógombos ajtókkal párosulnak. Itt ugyanis elkerülhetetlen, hogy megfogjuk, rajta hagyjuk a kéznyomunkat. Ha nem akarjuk naponta törölgetni a zsíros foltokat, vagy a hét végi takarításig összegyűlt "kéznyomat-parádét" nézni napokig, akkor inkább kerüljük el ezt a nagyon érzékeny anyagot, és válasszunk inkább kevésbé kényes anyagból készült bútort.
![]() |
Szép, fényes, így sokat világosít a szobán, de nagyon kényes - Fotó: pinterest |
Megjegyzések
Megjegyzés küldése